Pravidla racketlonu

Soupeři se proti sobě utkají ve stolním tenise, badmintonu, squashi a tenisu. Jeden zápas se skládá ze 4 setů, kdy každý set je reprezentovaný jedním sportem.

Bodování

a) Set se hraje do 21 bodů s rozpětím dvou bodů
Vítězem setu je hráč, který první dosáhne 21 bodů, s výjimkou stavu 20-20, kdy je set prodloužen až do rozpětí dvou bodů. Konec setu tedy bude při stavu např. 23-21 nebo 25-23, ale nikdy 21-20.

b) Celkový počet bodů

Vítěz zápasu není ten, který vyhraje největší počet setů, ale nejvíce bodů celkem. To znamená, že je možné ztratit tři ze čtyř setů a ještě vyhrát zápas.

c) Tiebreak

Pokud mají oba soupeři po 4 setech přesně stejný počet bodů, hraje se tiebreak, pro který platí
1. Jeden jediný bod se hraje ve sportu, který byl jako poslední v pořadí. Vítěz tohoto jediného bodu je také vítězem celého zápasu.
2. Servis a strana kurtu jsou rozhodnuty losováním. Vítěz losování rozhodne, kdo bude servírovat, nebo z jaké strany bude hrát. Poražený dostane zbývající volbu. Servírující se také rozhodne, ze které strany (vlevo nebo vpravo) bude prováděn servis.
3. Podávající může využít jenom 1 servis.

Podávání a strany kurtu

a) Los
Pořadí podávání, přijímání a strany v každém ze čtyř setů se rozhoduje v jediném losu před zápasem, v souladu s tímto postupem:

1. Vítěz losu rozhodne, zda začne podávat nebo přijímat. Hráč, který začne podávat v prvním setu, bude přijímat v druhém setu a ve třetím setu bude opět podávat.
2. V každém setu (s výjimkou squash) hráč, který začne přijímat, se rozhodne, z jaké strany začít set.

b) Dvakrát podává každý
Podání se střídá po každých 2 bodech. První podání se servíruje vždy z pravé strany (s výjimkou stolního tenisu). Druhé podání se podává z levé strany.

c) Jeden servis každý po stavu 20-20
Ve stavu 20-20 servis přechází po každém bodu až je set ukončen. První dva servisy jsou zprava, další dva jsou zleva a tak dále.

d) Dva servisy v tenise
V tenisovém setu má podávající dva servisy (stejně jako v normálním tenise). To však neplatí v případě, že se hraje tiebreak.

Časové intervaly

a) 3+3 minuty
Přestávku mezi sety lze maximalizovat na "3+3" minuty, což znamená: (a) Zahřátí na příští sport se uskuteční do 3 minut po skončení předchozího setu. (b) Další set má začít do 6 minut po skončení předchozího setu.